неділя, 15 травня 2011 р.

«Абеткове» обличчя сучасної літератури

У видавництві «Фоліо» вийшла книга літературного оглядача інтернет-видання «Українська правда», перекладача, викладача світової літератури Ірини Славінської «33 герої укрліт».
Збірка складається з інтерв’ю Славінської з відомими українськими письменниками, зробленими у форматі «абетки» – «від А до Я». «На кожну з букв української абетки придумувалося слово – це робив або співрозмовник, або я, – зазначає Ірина Славінська. – Слово викликало певні асоціації, які співрозмовник озвучував. Я допомагала розвинути міркування у цікавий бік. Інтерв’ю за літерами алфавіту допомагає почути щось цікаве від тих, у кого вже питали, здається, про все».

Героями книги стали Іван Андрусяк, Юрій Андрухович, Люко Дашвар, Лариса Денисенко, Іван Драч, Сергій Жадан, Іван Малкович, Тетяна Малярчук, Кость Москалець, Віктор Неборак, Генрі Лайон Олді, Тарас Прохасько, Олесь Ульяненко... Олександра Ірванця авторка називає «хрещеним батьком» проекту, бо саме з його легкої руки почалася «абеткова» епопея.

– На палітурці книжки зображено бублик, – каже авторка. – З нього читачу загадково підморгує Тарас Шевченко. Чому Шевченко? А кого ще можна вважати першоджерелом української літературної традиції? Андрій Курков справедливо назвав його Далай-Ламою України. Шевченко недаремно іронічно усміхається. Він припрошує відкрити книжку та на власні очі переконатися, що ні з бубликом, ані з діркою сучасний літературний процес не має нічого спільного. Під палітуркою – 33 видатні імені, 33 чудові автори з різних поколінь, 33 прекрасні розмови. 
(З газети "Високий замок")

Немає коментарів:

Дописати коментар

Дякую, що завітали на мій блог