вівторок, 16 вересня 2014 р.

Його називали "Гомером кіно"

 Цими днями святкуємо 120-річчя від дня народження засновника українського кіно Олександра Довженка. З цієї нагоди у Палаці мистецтв протягом місяця демонструватимуть його фільми.

Його стрічка «Земля» увійшла до переліку 12 найкращих фільмів всесвітньої історії кіно. Його кінороботи забороняли і цензурували у Радянському Союзі, тим
часом у Європі та Америці приймали оваціями. Олександр Довженко прожив драматичне життя. Воював в армії УНР, відсидів у концтаборах, військовим кореспондентом пережив усі жахи війни.

Та попри це Олександр Довженко зняв стрічки, за які італійські кінематографісти назвали його "Гомером кіно" і за які удома став буржуазним націоналістом. Від репресій його врятував, як не дивно, Сталін, бо режисер погодився зняти фільм «Мічурін» на замовлення вождя. Довженка зламали, змушували знімати стрічки про Країну Рад. Йому так і не дали втілити геніальних задумів. Про це режисер розказував на своєму 60-річчі, коли уже був важко хворий.

У Львівському Палаці мистецтв щовівторка і середи протягом місяця демонструватимуть довоєнні стрічки Олександра Довженка. Починають із найпершого — «Ягідка кохання» 1926 року. Чи не вперше сучасний глядач має нагоду побачити ці фільми на великому екрані.


7 коментарів:

 1. Я навіть не знала , що ми святкували 20-річчя від дня народження засновника українського кіно Олександра Довженка .(
  Мені соромно.
  Хоча кіно , назване в його честь я люблю відвідувати.
  Але я впевнена , що ця людина заслуговує на пам"ять та пошану.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякую за такий щирий кометар. Думаю, що висновки ти зробила правильні! Успіхів у навчанні!

   Видалити
 2. Я також прочитавши цей допис дізневся про 120-річчя від дня народження талановитого Олександра Довженка.
  Якби мені випала можливість потрапити на його фільми я би їх непропустив за жодної можливості)))
  Ми повинні пам'ятати талановитого кінографіста...

  ВідповістиВидалити
 3. Як же мені шкода,що я так пізно дізналася про таке свято!
  Якби я знала про таку подію,то точно би відвідала кінотеатр,названий в його честь,адже дуже полюбляю дивитися фільми на великому екрані)
  Проте краще пізно,ніж ніколи.
  Отож,з нетерпінням чекаю наступного року,щоб як слід відсвяткувати день народження Олександра Довженка!

  ВідповістиВидалити
 4. Олександр Довженко був дійсно талановитим режисером, письменником і драматургом. Він є великою постаттю в українській культурі.
  Кіноповість "Зачарована Десна" - моя улюблена з створених ним.
  На мою думку потрібно заохочувати ще більше людей до святкування його ювілею, адже він започаткував українське кіно і розвивав його.

  ВідповістиВидалити
 5. Олександр Довженко був чудовим режисером який чудово знімав кіно.Велика постать також була письменником який написав багато чудових творів.

  ВідповістиВидалити

Дякую, що завітали на мій блог