неділя, 19 травня 2013 р.

Як складати іспити або десять заповідей учня

Стаття, яку десь знайшла,  звичайно, жартівлива, але в кожному жарті є частка правди, так що, сподіваюся, вона допоможе вам у такому урочистій події у вашому житті, як здача іспиту. Якщо ви регулярно відвідуєте уроки, виконуєте всі домашні завдання, то далі цю статтю можете не читати. Вона призначається для звичайних учнів, студентів, які намагаються увібрати всі знання, досвід і мудрість людства за минулі кілька тисячоліть безпосередньо перед іспитом. Цікаво? Тоді
запам'ятайте: оцінка, отримана на іспиті, зовсім не характеризує ваші знання. Це результат того, наскільки добре ви можете володіти ситуацією і пристосовуватися до життєвих обставин.

Десять заповідей , які допоможуть вам здати іспити:

1. Вам необхідно знати, як звати викладача, як він виглядає і назву предмету, що ви прийшли здавати. Якщо ви хоч інколи з'являлися на лекціях, то це не складе труднощів. Якщо ні, то доведеться провести невелике соціологічне опитування: розпитати у товаришів, як виглядає ваш викладач, які у нього інтереси і методи прийому іспиту. Пошукайте його фотографії на сайті вашого навчального закладу або на стендах.

2. Приходьте здавати іспит у святковому одязі, це заздалегідь розташує до вас викладача. Як-не-як іспит - це свято.
3. Пишіть шпаргалки! Навіть якщо вам не вдасться ними скористатися на іспиті, при їх написанні пара фраз все ж залишаться у вашому чистому та вільному від формул і теорем свідомості. При написанні бажано зрозуміти, про що ви пишете, щоб не потрапити в ситуацію, коли на іспиті все написане вами виявиться повною нісенітницею і нісенітницею. Напевно, не існує частин тіла і деталей одягу, куди винахідливі студенти не ховали б дорогоцінну інформацію. Цей досвід передається з покоління в покоління. Але, на щастя, науково-технічний прогрес не стоїть на місці. І на зміну резиночками і потайним кишенях приходять мобільні телефони, мікрокомп'ютери і радіопередавачі.

4. Навіть якщо ви абсолютно нічого не знаєте по темі квитка, який витягли - говорите. Найгірший відповідь - це мовчання. Якщо ви вже висловили все, що могли, але бачите, що екзаменатор чекає від вас чогось ще, починайте спочатку, але вже іншими словами.

5. Вживайте якомога більше рідкісних слів або слів іноземного походження. Не кожен екзаменатор знає значення таких слів, як пакація, Аверс або кадансіровать, і, відповідно, ніколи в цьому не зізнається. Якщо ж вам попався викладач-ерудит, то він буде приємно здивований вашими знаннями.

6. Прагніть говорити якомога більше незрозуміло, заплутано і одноманітно. По-перше, це приспить пильність екзаменатора, по-друге, дасть вам шанс завжди вивернути свою відповідь навиворіт. Ви завжди зможете викрутитися і сказати, що саме це і мали на увазі. Ефект сказаного вами думки дорівнює її довжині й нерозуміння. Для більшого результату використовуйте наступну заповідь.

7. Завжди говоріть з розумним виглядом і ентузіазмом, навіть якщо ви несете повну нісенітницю. Темпераментність вашої промови говорить про вашу впевненості і підсвідомо переконує екзаменатора у ваших знаннях.

8. Намагайтеся всіляко розсіяти увагу екзаменатора. Це може бути сторонній шум (відкривання дверей, вікон), ви можете періодично кидати на підлогу ручку або підручник, перекладати з місця на місце папери і т.д. Але якщо викладач надто зосереджений на вашому відповіді, це може послужити вам погану службу.

9. Тягніть час. Іспит не може тривати вічно. До того ж, екзаменатор теж людина, він втомлюється і в нього можуть бути якісь справи, які він планував зробити після іспиту. Відволікайте його на сторонні теми, просіть додаткові запитання.

10. Намагайтеся якомога більше спілкуватися з екзаменатором на теми, далекі від іспиту. Якщо перед здачею іспиту ви як слід вивчили його інтереси, то вам не важко буде перевести розмову на цікаві для викладача теми: риболовля, мистецтво, політика. Не рідкі випадки, коли здача іспиту закінчувалася на обговоренні тем, далеких від теми квитка, і обидва (і студент, і екзаменатор) залишалися вельми задоволені таким поворотом подій.

Чого не треба робити на іспиті. Навіть якщо ви нічого не знаєте по темі іспиту, все одно потрібно прийти його здавати. Екзаменаційна ситуація непередбачена, як саме життя. Те, що ви вже просто з'явилися на іспиті, говорить викладачеві про те, що ви хоч щось знаєте. До того ж, вам може просто повезти.
Не варто розігрувати раптові приступи епілепсії та ховати всіх своїх близьких родичів. Екзаменатори теж не сьогодні народилися і вже давно знайомі з подібними прийомами.
І, нарешті, глибоко вдихніть і видихніть кілька разів, посміхніться і сміливо переступайте поріг аудиторії.

Успіхів вам!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Дякую, що завітали на мій блог