неділя, 12 лютого 2012 р.

Як досягнути максимуму на ЗНО: українська мова та література


Кожен випускник школи, якщо у нього немає великих прогалин у знаннях, може самостійно підготуватися до складання тестів. Найбільша кількість абітурієнтів, які зареєструвалися на ЗНО- 2012, будуть складати тести з української мови та літератури, тому питання щодо того, як найкраще підготуватися до цієї події, наразі актуальне майже для 100 тис. осіб. Для всіх них та їх наступників кілька порад.


Щоб впоратися з тестом із літератури:- перечитайте всю програму ЗНО;

- у школі підіть на додаткові факультативи з предмету (якщо такі є);

- перегляньте завдання тестів попередніх років;- перечитайте всі необхідні твори (чи хоча б у скороченому вигляді);- перечитайте критику, щоб краще зрозуміти твори з української літератури.- акцентуйте увагу не лише на сюжеті (фабула все одно певною мірою запам'ятається), а на описі героїв (які слова підбирає письменник, коли їх описує), на ставленні автора до них та на проблемах, які є у творі. Це допоможе не лише відповісти на тестові запитання, але і добре написати твір, краще аргументувати свої думки і навести потрібний приклад з літератури;- зробіть невеликий конспект з коротким описом кожного з творів: про що твір, його ідея, імена головних героїв та їх опис (стане у нагоді напередодні "дня Х" - нагадає вже вивчене);Щоб добре написати власне висловювання:- тренуйтеся вдома писати (щоб не розгубитися на тестуванні);- розробіть свою схему написання власного висловлювання, якою скористаєтеся на ЗНО. Наприклад: спочатку на чернетці записуєте тезовий план, потім визначаєте, де краще розмістити приклад з літератури, історії чи з власного життя. Після того, як відредагуєте - приступайте до переписування в чистовик;- під час роботи над створенням власного висловлювання, слідкуйте за часом, тренуйте себе не витрачати багато часу на роботу з чернеткою.- намагайтеся лаконічно викладати свої ідеї, аргументи.
Щоб запам'ятати правила граматики з української мови:- зверніть увагу на винятки з правил: саме тут найбільше допускають помилок; - багато практикуйтеся - під час вивчення певної теми робіть достатню кількість вправ.Вдалої підготовки і відмінного результату! 
Джерело тут

Немає коментарів:

Дописати коментар

Дякую, що завітали на мій блог