Сьогодні у Львові дощ. Хтось його любить, а хтось не дуже, хтось чекає його з молитвою на устах, а хтось просить Бога, щоб ще трохи почекав, щоб падав, але не сьогодні…Та ось і перші краплі. Вони залишаються на запилених дорогах і дахах. Потім дощ стихає, і тоді виникає чудовий запах мокрої землі, свіжості ... У народі завжди кажуть «дощик», незалежно від того, яким він буде: «Дощик припустив», «дощик траву обмиває».
Чим відрізняється, наприклад, злива від грибного дощу? Злива - це швидкий та сильний дощ, він ллється прямовисно, сильно. Особливо видовищний він на річці. Кожна його крапля вибиває у воді маленьку водяну чашечку, яка підскакує і знову падає. Крапля блищить і схожа на перли. При цьому по всій річці чути скляний дзвін.
А дрібний грибний дощ сонно сиплеться з низьких хмар. Калюжі від цього дощу завжди теплі. Він не дзвенить, а шепоче. Трохи помітно возиться в кущах, ніби чіпає м'якою лапкою то один лист, то інший. І після нього буйно лізуть гриби.
Сліпий дощик іде при сонці, коли небо чисте і нема на ньому важких та сірих хмар. У народі про нього кажуть: «Царівна плаче». Виблискують на сонці краплі цього дощу, схожі на великі сльози. А кому ж і плакати такими сяючими сльозами горя чи радості, як не казковій красуні-царівні! Можна довго стежити за грою світла під час дощу, за розмаїтістю звуків - від монотонного перестуку по черепиці даху і мелодійного дзвону у водопровідній трубі до суцільного, напруженого гулу, коли дощ ллє, як то кажуть, як із відра, та ми знаємо: після дощу буде веселка, а там гляди – і сонечко, вимите і лагідне, привітає нас своєю щирою благодаттю…
Мелодія весняного дощу
Натисніть мишкою на будь-яку з краплинок - і зазвучить мелодія. Якщо клікнете по інших краплинах, то почуєте музику дощу з їх передзвоном - дощова мелодія стане красивою і дуже весняною.
Немає коментарів:
Дописати коментар