Мало хто знає, але це дійсно так: 8 вересня - Міжнародний день грамотності. Коли ж все-таки вперше відзначали це свято? У блозі Blogmanac Вільсона автор стверджує, що було це 8 вересня 1967, а Вікіпедія не вказує, коли це сталося. Чотири мільярди людей на планеті є грамотними, проте для багатьох це ще не до кінця досягнута мета. Так, найвищий рівень безграмотності в Буркіна Фасо. Близько 87% дорослого населення не можуть читати і писати. На 2-3 місцях Нігер (86%) і Малі
(81%). (За даними Answers.com).
(81%). (За даними Answers.com).
У всьому світі цього дня будуть проведені різні акції: семінари для "ліквідаторів" безграмотності, різноманітні кампанії…
І хоча з грамотністю у нас все нібито добре, проте багато хто з нас періодично спілкується чи пише неправильно. І це, мабуть, не через те, що погано вчилися в школі, а тому, що правила граматики забуваються. Зрештою, й Інтернет долучився до того процесу: мова користувачів мережі стала специфічною. В Інтернеті «можна» писати з помилками, всіляко скорочувати і видозмінювати слова. Але в діловому листуванні, журналістиці, живому спілкуванні це неприпустимо. І ті, хто не байдужий до такого безладдя у своєму мовленні, повинен дбати, щоб мова залишалася чистою, живою та грамотною.
І хоча свято один раз у році, але пройти тест на грамотність завжди можна, і навіть потрібно. Цікаво ж дізнатися, наскільки ми грамотні.
Найпростіший тест - пройти.
Але там дуже мало питань, тому можете підкинути ще кілька посилань на подібні тести.
На жаль, відео подивитися не вдалось... А ось стаття цікава.
ВідповістиВидалитиДуже дякую за відгук.Відео перезавантажила,приємного перегляду)
ВідповістиВидалити