Філолог... Як багато змісту, емоцій та відчуттів закладено у цьому понятті! Адже це не просто людина, яка вміло оперує словами та знає їхню будову. Це не лише той, хто може процитувати напам’ять всі граматичні правила і сказати «Доброго дня» 10 мовами. Філолог, перш за все, — це митець слова, який щодня вдосконалює свою техніку... Це жонглер, який щогодини виграє поняттями... Це невтомний борець із мовною недбалістю, що кожної хвилини нагадує про вагу та значення його величності
Слова.
Слова.
Багато країн відзначають 25 травня як День філолога.
Символічно, що його святкують на наступний день після Дня слов’янської писемності і культури, приуроченого дню пам’яті укладачів слов’янської абетки — святих братів Кирила і Мефодія.
Цей день — свято для всіх, хто так чи інакше пов’язаний з філологією: вчених, що вивчають мову й літературу, викладачів, студентів, випускників філологічних факультетів, учителів мови і літератури, перекладачів, редакторів, бібліотечних працівників, співробітників видавництв.
Батьківщиною науки філології вважається Греція. У III ст. до н.е. з’явилися перші коментарі до текстів в Греції і Стародавній Індії. Філологія сформувалася як наука в XVII ст. у Європі. Її попередником була наука, предметом дослідження якої були мова, історія, культура, філософія. Трактування філології як науки з часом змінювалася. Філологію стали розуміти як сукупність наук, які вивчають культуру народу, його літературу, історію і мову.
Сама наука філологія (від грец. φιλολογία, «любов до слова») — назва групи дисциплін(лінгвістика , літературознавство , текстологія та ін), які вивчають письмові тексти і на основі стилістичного, мовного та змістовного аналізу — історію і сутність духовної культури даного суспільства .
День філолога — не тільки свято тих, для кого ця наука є покликанням, професією, родом діяльності, але й для всіх, хто любить читання, цінує літературу. День філолога — це свято читачів, а значить, свято всіх нас! Вітаємо філологів, а позаяк і всіх тих, хто досліджує, викладає і вивчає мову та літературу, всіх друзів вічно живого Слова!
Немає коментарів:
Дописати коментар