
Слова.
Багато країн відзначають 25 травня як День філолога.
Символічно, що його святкують на наступний день після Дня слов’янської писемності і культури, приуроченого дню пам’яті укладачів слов’янської абетки — святих братів Кирила і Мефодія.
Цей день — свято для всіх, хто так чи інакше пов’язаний з філологією: вчених, що вивчають мову й літературу, викладачів, студентів, випускників філологічних факультетів, учителів мови і літератури, перекладачів, редакторів, бібліотечних працівників, співробітників видавництв.
Батьківщиною науки філології вважається Греція. У III ст. до н.е. з’явилися перші коментарі до текстів в Греції і Стародавній Індії. Філологія сформувалася як наука в XVII ст. у Європі. Її попередником була наука, предметом дослідження якої були мова, історія, культура, філософія. Трактування філології як науки з часом змінювалася. Філологію стали розуміти як сукупність наук, які вивчають культуру народу, його літературу, історію і мову.
Сама наука філологія (від грец. φιλολογία, «любов до слова») — назва групи дисциплін(лінгвістика , літературознавство , текстологія та ін), які вивчають письмові тексти і на основі стилістичного, мовного та змістовного аналізу — історію і сутність духовної культури даного суспільства .
День філолога — не тільки свято тих, для кого ця наука є покликанням, професією, родом діяльності, але й для всіх, хто любить читання, цінує літературу. День філолога — це свято читачів, а значить, свято всіх нас! Вітаємо філологів, а позаяк і всіх тих, хто досліджує, викладає і вивчає мову та літературу, всіх друзів вічно живого Слова!
Немає коментарів:
Дописати коментар